CodeGym /Blog Java /Poland /Od zera do kodującego bohatera. Co będziesz potrafił po u...
CodeGym
Poziom 41

Od zera do kodującego bohatera. Co będziesz potrafił po ukończeniu kursu CodeGym

Opublikowano w grupie Poland
W CodeGym zawsze powtarzamy, że nasz kurs jest najlepszym możliwym sposobem na naukę Javy online od podstaw. Wybacz proszę te przechwałki, tak po prostu czujemy, a wyniki naszych uczniów potwierdzają tę tezę w sposób niepodważalny. Lecz prawdę powiedziawszy, na tym świecie nie ma nic doskonałego i nie ma jednego magicznego kursu, który zadziała dla każdego. I CodeGym nie jest tu wyjątkiem. Ilość stosowanej wiedzy związanej z Javą w dziedzinie kodowania, nie wspominając już w ogóle o programowaniu jako zawodzie, jest ogromna i ciągle rośnie. Oto jedna rzecz, którą powinieneś pojąć na początku swojej kariery, młody padawanie: programowanie to zawód, który wymaga NIEUSTANNEJ nauki, aby pozostać konkurencyjnym. Od zera do kodującego bohatera. Co będziesz potrafił po ukończeniu kursu CodeGym - 1

z filmu „Człowiek ze stali” (2013)

Jak CodeGym zmieni cię w profesjonalnego programistę

Dlatego właśnie mówimy tutaj dużo o podejściu do procesu uczenia się i używaniu narzędzi do kształcenia się jako programista. I chociaż CodeGym zaprojektowano tak, aby umożliwić efektywne nauczanie dla każdego, ludzie mimo to różnią się od siebie i metody, które działają dla ciebie, mogą nie być równie skuteczne u innych. Jeśli to czytasz, pewnie się zastanawiasz, co tak naprawdę możesz uzyskać, przechodząc przez kurs CodeGym i czy w ogóle warto jest w to wchodzić, skoro „wejście” oznacza czas i pieniądze, które musisz zainwestować. Ale jeśli nadal nie jesteś pewien, do czego dokładnie będziesz zdolny po ukończeniu naszego kursu, czy dostanie pracy jako programista będzie czystą formalnością, czy zrealizujemy to, co obiecaliśmy i co dokładnie obiecujemy zrealizować, ten fragment powinien wyjaśnić to i owo.

Cała teoria Javy w 4 misjach

Ukończony kurs CodeGym dostarczy ci podstawowej wiedzy teoretycznej na temat Javy, która powinna być więcej niż wystarczająca, aby dostać posadę Junior Java Developera. Ważne jest, aby pamiętać, że na naszym kursie nie skupiamy się na teorii: nacisk kładziemy na rzeczywiste zadania pozwalające uzyskać odpowiednie umiejętności, więc część teoretyczna jest zminimalizowana i przedstawiona w możliwie najłatwiejszy do zrozumienia sposób. I to wystarczy. Rozpoczniesz od nauki składni Javy i innych podstawowych pojęć w ramach zadania wprowadzającego składnię, a po osiągnięciu poziomu 10 przejdziesz do zadań dotyczących Podstaw Java. To właśnie wtedy nauczysz się podstaw OOP, zapoznasz się ze strumieniami, serializacją i przeciążeniem metod, a także poznasz interfejsy i wielokrotne dziedziczenie. Kiedy osiągniesz poziom 20, czekają na ciebie jeszcze dwa zadania: Wielowątkowość Java i Kolekcje Java. O co jeszcze może prosić osoba ucząca się języka Java?

Rozwój umiejętności kodowania

W CodeGym wszystko kręci się wokół kodowania. To ma sens, prawda? Dlatego ukończenie kursu CodeGym na pewno podniesie twoje umiejętności kodowania. Będziesz kodować prawie od początku kursu aż do samego jego końca. Do swojego nowo stworzonego CV będziesz mógł dodać łącznie ponad 500 godzin kodowania w Javie, co stanowi całkiem niezłą bazę do ubiegania się o pracę na stanowisku Junior Developera. Od zera do kodującego bohatera. Co będziesz potrafił po ukończeniu kursu CodeGym - 2

Przyzwyczajenie się do pracy z narzędziami do kodowania

Kurs CodeGym nie tylko uczy teorii Javy i kodowania w Javie, ale także pomaga przyzwyczaić się do stosowania narzędzi, z którymi profesjonalni programiści muszą być dobrze zaznajomieni. Od Poziomu 3. możesz pracować nad zadaniami przy użyciu zintegrowanego środowiska programistycznego (IDE) o nazwie IntelliJ IDEA. Dzięki temu już na samym początku kursu zdobędziesz praktyczne umiejętności posługiwania się popularnym IDE. Zainstaluj wtyczkę CodeGym, a będziesz mógł kodować lub sprawdzać rozwiązania zadań bezpośrednio w środowisku programistycznym. Ponieważ zależy nam na twojej wygodzie!

Umiejętność rozwiązywania problemów w trakcie kodowania

Podczas przechodzenia przez kurs napotkasz na nowe zadania wymagające znajomości teorii, która nie została jeszcze omówiona w kursie. Nie martw się, to jest opcja, a nie błąd! Kurs jest zaprojektowany tak, aby stanowił wyzwanie, ponieważ nie ma rozwoju bez wyzwań, zgadza się? W obliczu takich zadań masz kilka opcji do wyboru: możesz poszukać odpowiedzi w Google, poprosić innych użytkowników CodeGym o pomoc (nie bez powodu mamy te wszystkie funkcje społecznościowe), spróbować wymyślić rozwiązanie samodzielnie lub po prostu pominąć to zadanie i rozwiązać je, kiedy cała teoria zostanie przedstawiona w dalszej części kursu. Całkiem spory wybór, prawda? Oczywiście, zachęcamy naszych uczniów, aby zawsze najpierw próbowali rozwiązać je bez pomocy. Nawet jeśli ci się nie uda, zdobędziesz bezcenne doświadczenie w rozwiązywaniu problemów z kodowaniem i szukaniu rozwiązań. Jest to umiejętność, za którą większość pracodawców jest skłonna płacić krocie.

Doświadczenie w pracy nad prawdziwym oprogramowaniem

Począwszy od poziomu 20, będziesz pracować nad umieszczonymi w kursie mini-projektami, które zapewnią ci doświadczenie w tworzeniu prawdziwych projektów. Mini-projekt składa się z serii połączonych ze sobą pod-zadań, z których każde uczy, jak stworzyć nowy program (na przykład grę) od podstaw do końca. A tak przy okazji, mamy oddzielną sekcję Gry o tej samej strukturze, która nauczy cię, jak tworzyć prawdziwe gry w Javie.

Wsparcie informacyjne

I wreszcie, pracujemy dzień i noc, aby zapewnić użytkownikom CodeGym wszystkie najnowsze informacje na temat Javy i kodowania, dane na temat tego co dzieje się na rynku pracy dla programistów, wskazówki i rekomendacje, jak uczyć się bardziej efektywnie i zdobyć pracę, itp. Zapoznaj się z sekcją Artykuły, aby uzyskać dostęp do treści, które niestrudzenie tworzymy dla naszych użytkowników i pamiętaj o zapisaniu się do naszego newslettera, aby otrzymywać wszystkie nowości bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail.

Podsumowanie

Oto, co ma do zaoferowania CodeGym: podstawową teorię na temat Javy, którą MUSISZ znać, DUŻO i dużo kodowania, aby nabyć i opanować umiejętności programistyczne przydatne w prawdziwej pracy, a także najnowsze informacje i analizy rynku technologicznego. Co jeszcze może się przydać? Prawie zapomniałem. Mamy też ten dokładny plan, który pomoże ci na drodze od zielonego nowicjusza do silnego Junior Developera Java. A teraz, czy masz jeszcze jakieś wymówki, żeby nie uczyć się Javy w CodeGym? Cóż, jeśli takowe istnieją, możesz się nimi podzielić w komentarzach! Od zera do kodującego bohatera. Co będziesz potrafił po ukończeniu kursu CodeGym - 2
Komentarze
TO VIEW ALL COMMENTS OR TO MAKE A COMMENT,
GO TO FULL VERSION